„Dzieci rodzą się ze skrzydłami.
Nauczyciele pomagają im je rozwinąć.”
(Janusz Korczak)

Przedszkole nr 2 zostało wybudowane w czynie społecznym w latach 1965 – 1968. 20 lipca 1968 r. dokonano uroczystego otwarcia przedszkola, a 1 września próg placówki przekroczyli pierwsi wychowankowie. W tym czasie w przedszkolu funkcjonowały cztery grupy przedszkolne – obecnie jest ich 7.

W roku 2006, uchwałą Rady Miejskiej Inowrocławia, przedszkolu zostało nadane imię „U Jasia i Małgosi”. W ramach wewnętrznego konkursu wyłoniono także projekt logo nawiązujący do tradycji i charakteru placówki.

W ciągu kolejnych lat przedszkole i teren wokół piękniał. Kolejne roczniki kończyły edukację, a inne ją rozpoczynały.

Nasi Absolwenci wracają powierzając nam swoje dzieci, a nawet wnuki.

Mimo upływu czasu snujemy plany na kolejne lata …